jak dwie krople wody ?


Kiedy znajdowałeś się jeszcze w moim brzuszku, zachodziłam w głowę jak wyglądasz. Jakie masz oczy, kształt noska i kolor włosów. Ba! Czy w ogóle masz włosy czy może jesteś łysiuteńki, choć patrząc na tatkę nie obstawiałam tej opcji. 

Po pierwszych wizytach rodziny i znajomych słuchaliśmy z tatkiem wielu opinii. O jaki podobny do mamusi, o jakie włoski czarne, to pewnie po tatusiu, i inne podobne standardowe porównania, którym poddawany jest mały osesek zaraz po przyjściu na świat. Najciekawsze było to, że wszyscy potrafili doszukać się podobieństwa pomiędzy nami a my z tatkiem mieliśmy niemały problem je zauważyć. 

Jednak z biegiem czasu, kiedy zacząłeś rosnąć i zmieniać się, pojawiły się cechy wspólne, zarówno te w wyglądzie jak i w charakterku.  Wyglądem przypominasz mnie z lat dzieciństwa, co możemy zobaczyć na poniższym zdjęciu. Skóra zdjęta z matki, jak to mówią 🙂 Jesteś też kopią swojego dziadka, a mojego taty, którego znasz niestety tylko ze zdjęć. Gdyby tu był, na pewno oszalałby na Twoim punkcie.

318742_498994660115330_1700028371_n

SONY DSC

Te same niebieskie oczy, identyczne blond włoski i długaśne, chude nóżki 🙂

Charakter odziedziczyłeś natomiast połowicznie. Potrafisz być wywarzony i spokojny jak tatko, ale również postrzelony i energiczny jak mamusia. Obawiam się, że to w efekcie końcowym może dać mieszankę wybuchową, ale póki, co staramy się z tatkiem panować nad Tobą i emocjami, które towarzyszą Ci, na co dzień. Nie zawsze potrafimy się zrozumieć, choć w większości przypadków potrafisz już wyrazić swoje potrzeby pełnymi zdaniami, ale zawsze staramy się znaleźć wspólny język i wypracować kompromis. 

Ponieważ jesteś już na tyle dużym i rozumnym chłopcem, choć sam mówisz o sobie „malutki dzidzia”, masz już swoje obowiązki, które wykonujesz z chęcią i bez większych problemów.

Podstawą jest zachowanie porządku w miejscu zabawy. Na początku do znudzenia chodziłam i sprzątałam razem z Tobą klocki, puzzle, kredki i samochody na koniec dnia, tak żeby można było swobodnie przedostać się do łóżka w porze snu. Teraz wystarczy, że powiem magiczne „Maxio sprzątamy”, a sam zabierasz się za porządki. Grunt to dobre wzorce wyniesione z domu.

Dość komiczną sytuacją jest, kiedy to sprzątasz ubrania taty porozrzucane po sypialni, które przeszkadzają Ci w swobodnej zabawie. Wtedy mówię, że na pewno masz to po mnie 🙂 a po cichutku mam nadzieje, że to Ci nie minie. 

Żeby nie było zbyt jednostronnie, macie również wiele cech wspólnych z tatkiem. Jedną z nich jest zamiłowanie do liczenia, a że znasz już cyfry od 1 do 9, idzie Ci to całkiem sprawnie.

Macie również podobny dar do wymyślania różnego rodzaju zabaw. Co prawda później mieszkanie wygląda jak po przejściu tornada, ale zabawy i śmiechu jest przy tym, co nie miara.

Waszym ulubionym zajęciem jest aktywność ruchowa, wszelkie podskoki, bieganie i gra w piłkę nożną są na porządku dziennym. Ostatnio do mojego piłkarskiego słownika musiałam dodać pojęcie „proste podbicie”, ponieważ wg tatki wykonujesz je rewelacyjnie 🙂

Z każdym dniem odkrywamy coraz to więcej podobieństw pomiędzy nami. Różnymi się też w wielu kwestiach.
A najbardziej fascynujące jest to, że tworzymy zgrany team, który dobrze czuje się w swoim towarzystwie.

Reklamy
jak dwie krople wody ?

Jedna uwaga do wpisu “jak dwie krople wody ?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s