Listy do M.


Pewnie kiedyś zapomnę miliona rzeczy, które chciałabym Ci przekazać, ale mam nadzieje, że to miejsce pozwoli mi na to, żeby chociaż część z tego przelać na „wirtualny” papier.

Jesteś z nami już prawie 22 miesiące. Za chwilę będziemy obchodzić Twoje drugie urodziny. Nie ma co ukrywać, że doroślejesz z każdym dniem i choć nadal jesteś małym chłopczykiem, to coraz częściej zaskakujesz nas nowymi umiejętnościami, które podpatrujesz u nas bądź u starszych kolegów i koleżanek.

Myśleliśmy z tatkiem, że masz już za sobą tzw. bunt dwulatka, ale okazuje się, że punkt kulminacyjny dopiero przed nami 🙂 Doskonale wiemy, że jeszcze nie potrafisz wyrażać swoich emocji i potrzeb i czasami po prostu musisz się zdenerwować, tupnąć nogą,uderzyć ręką w ścianę, porozrzucać wszystkie zabawki dookoła i trochę popłakać. Szanujemy to i staramy się pomóc jak tylko możemy, z lepszym bądź gorszym skutkiem. Pamiętaj, że jesteśmy rodzicami pierwszy raz i mamy prawo popełniać błędy tak samo jak i Ty. Nikt z nas nie jest doskonały i każdy ma prawo do pomyłki. Grunt, żeby z takich sytuacji później wyciągnąć wnioski na przyszłość.

To, że nie pozwalamy Ci na wszystko czego sobie w danej chwili życzysz, nie jest oznaką tego, że Cię nie kochamy albo robimy Ci na złość.
To jest mój drogi wychowywanie – poznasz ten trud w swoim czasie i kiedyś może przyjdziesz do nas i powiesz „mamo, tato mieliście rację”.
Ja osobiście przyłapuję się na tym, że przyznaję rację Twojej babci za to, że nie rozpuściła mnie jak przysłowiowy „dziadowski bicz”, chociaż dla Ciebie ściągnęła by gwiazdkę z nieba gdybyś tylko chciał 🙂 Na szczęście niebo jest wysoko i mam nadzieje, że nie wpadniesz na taki pomysł.

Wiemy, że przed nami jeszcze dużo pracy, abyś wyrósł na dobrego człowieka, ale głęboko wierzymy w to, że to będzie najprzyjemniejsza praca jaką przyjdzie nam wykonywać w życiu. ❤

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

 

Reklamy
Listy do M.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s