Biblioteka smyka


A dziś coś z serii „Max i jego zainteresowania”. Mogę już z czystym sumieniem przyznać, że książki to jest to, czym mały zajmuje się często i co skupia jego uwagę na dłużej niż jedyne 5 minut. Potrafi siedzieć z książką nawet kilkanaście minut i „czytać” po swojemu. Lubię wtedy obserwować jego zachowania, takie dorosłe w dziecięcym wykonaniu, kiedy to np. siedząc przy swoim stoliku, podpiera głowę dłońmi i z zaciekawieniem wpatruje się w rysunki.

DSC08614 DSC08628 DSC08654 DSC08671

Jego bibliotekę zaczęłam uzupełniać jeszcze, kiedy był w brzuchu. Wtedy, prawie z każdych zakupów przynosiłam do domu książeczkę dla dzieci. W sumie ten nawyk pozostały mi do dziś. Na rynku można znaleźć naprawdę ciekawe pozycje przygotowane z myślą o maluchach. Jednak od pewnego czas, Max ma swoją ulubioną „baje”. Są to ALFABECIAKI. Kolorowo wydana książka w twardej oprawie, gdzie znajdziemy rymowanki o każdej literce z alfabetu. Czyta się ją na tyle przyjemnie i łatwo, że po kilku razach zaczęłam recytować wierszyki z pamięci.

DSC08751 DSC08752 DSC08776

W tej samej serii ukazało się również CYFERKOWO – wierszyki o liczbach. Jednak ta książka jakoś mniej przypadła małemu do gustu.

Jego następnym „must have” są książki o zwierzakach, od takich przedstawiających psa, kota czy też inne zwierzęta, które towarzyszą człowiekowi, na co dzień, po bardziej ambitne pozycje jak np. Atlas Zwierząt. Kiedy siedzi sobie i ogląda tę książkę wygląda, jak co najmniej 3 letni chłopczyk, który skrupulatnie przewraca strony i poznaje nowe gatunki zwierząt.

Mam nadzieje, że to zamiłowanie do książek nie minie mu z wiekiem i zawsze chętnie sięgnie w przyszłości po coś do czytania.

DSC08919 DSC08922 DSC08881

Reklamy
Biblioteka smyka

2 uwagi do wpisu “Biblioteka smyka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s