Krok po kroku


Doczekałam się. W 14 miesiącu Max postanowił usamodzielnić się w kwestii chodzenia. Stan mojego zmartwienia spowodowany brakiem tej czynności zaczynał sięgać już zenitu. W czasie kiedy młodsze dzieciaki już doprowadzały swoich rodziców do zadyszki, nasz zasuwał jedynie z jeździkiem (tu podziękowanie dla Cioci D.) i nawet nie miał zamiaru robić postępów. Tłumaczyłam sobie to „opóźnienie” konsekwencją niskiego napięcia mięśniowego z którym się urodził, bo z każdą wizytą na rehabilitacji tłumaczono mi, że jest wiele następstw z tym związanych. I tak przechodziliśmy już przez nie trzymanie główki, asymetrię, późne raczkowanie (oczywiście odbiegające od ideału) po złe stawianie stóp przy wstawaniu i tuptaniu za jeździkiem.

Zaskoczeniem było kiedy to w Wigilię , stanął sobie sam jakby nigdy nic, porozglądał się czy wszyscy widzą, i jak już otrzymał owację na stojąco, zakończył pokaz. Oczywiście moje wzruszenie było na tyle widoczne, że usłyszałam tylko od szanownego małżonka coś w rodzaju „oj matka, matka ogarnij się, przecież stał całe 30 sek.”. Cóż, faceci chyba inaczej przeżywają takie chwile. Ja po ciąży wzruszam się średnio sto razy dziennie, zazwyczaj z byle pierdoły (bo w sumie jak można ryczeć oglądając np., „Dom nie do poznania”, heloł ?).

Wracając do meritum. Ostatni tydzień w rozwoju ruchowym Maxa był na tyle intensywny, że matka ze szczęściem na twarzy łapie powoli zadyszkę. Oczywiście jeździk nadal jest ulubionym towarzyszem podróży, ale już bardziej jako kompan w razie konieczności szybkiej asekuracji niż stała podpora. Postępami w chodzeniu są zaskoczeni również rehabilitanci. Chyba nie wierzyli w taki przeskok z niechodzenia, na coś w stylu, ej mama dam sobie radę sam.

A może mały po prostu postanowił nas wszystkich trochę zaskoczyć?

SONY DSC

czapka – allegro

kurtka – Burberry

spodnie – zara

butki – zara

SONY DSCSONY DSC

SONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCBolek! Nie bądź taki, daj się pobawić!

SONY DSCSONY DSCSONY DSC

P.S. Podczas spaceru rąsia taty była niezastąpiona. Ale coś tam udało się uchwycić troszkę później.

SONY DSC

A po aktywności mała regeneracja.SONY DSC

Reklamy
Krok po kroku

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s